tekirdağ web tasarım

haber
Ana Sayfa  |  Son Dakika  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Magazin  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Künye  |  İletişim

 Tekirdağ Muratlı Caddesi isyanı

     Muratlı Caddesi’nde incelemelerde bulunan Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, “Tekirdağ Belediyesi en prestijli projesi olarak lanse ettiği Muratlı Caddesi düzenlemesini yüzüne gözüne bulaştırdı. Tekirdağ’ın en işlek caddelerinden birinin bu kadar uzun süre meşgul edilmesi, yapılan çalışmanın bitirilememesi akıl alacak şey değil.” dedi.

  Muratlı Caddesi’nde uzun süredir sürdürülen ve bitirilemeyen yol çalışmaları vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Muratlı Caddesi üzerinde dükkânı bulunan esnaf ile o güzergâh üzerinden evlerine gitmek zorunda olan vatandaşlar isyan noktasına geldi. 6 aydır toz toprak ve çamur içerisinde yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, Çalışmaları incelemek üzere bölgeye gelen Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ile İl Başkanı Soner Çizen ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Meral’e sözlü olarak şikâyette bulundular.

Vatandaşlar, Belediyeye duydukları öfkelerini milletvekili Ziyaeddin Akbulut ile paylaşarak, 6 aydır toz, toprak ve çamur içerisinde evlerine gittiklerini, kışa girdiklerini ve hala caddenin tarla görümünün sürdüğünü belirttiler. Vatandaşlar özellikle yol boyunca açılan çukurların yaşlılar ve çocuklar için çok tehlikeli olduğunu adeta mayın tarlasında gezer gibi hareket etmek zorunda kaldıklarını aktardılar. Belediye yetkililerin kendilerine dikkate almadıklarını, şikâyetlerini kulak arkası yaptıklarını ve çalışmaların bitirilmesi konusunda ucu açık muğlâk ifadeler kullandıklarını da ifade eden vatandaşlar, “Alt tarafı bir cadde burası. 6 aydır bu caddeyi düzenleyip hizmete sokamadılar. Bu nasıl belediyecilik anlayışıdır anlamış değiliz” şeklinde konuştular.

  Muratlı caddesi esnafı da, şehrin en işlek caddelerinden birinin uzun süre bakım ve onarım çalışması nedeniyle kapanmasının, toz, toprak ve çamur içerisindeki görüntüsünün işlerine mani olduğunu aktardılar. Bir çok esnaf arkadaşı gibi kendisinin de çoğu zaman günü siftah yapmadan kapattığını ifade eden bir esnaf, “Bazı arkadaşlarımız ağır şartlar nedeniyle dükkânlarını kapamak zorunda kaldılar. Benim de, bu çile daha ne kadar sürecek bilemiyorum ama ekonomik anlamda dayanacak gücüm kalmadı. Müşteriler dükkânlara girmek bir yana evlerine sağ salim gittiklerinde dua ediyorlar.” dedi.

   Şikâyetleri yerinde dinleyen Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, projenin bitmesinden umutsuzluğa düşen vatandaşların Muratlı Caddesi’ne arpacık ekmek gibi trajikomik sözler söylediklerini ifade ederek, “Tekirdağ Belediyesi en prestijli proje olarak lanse ettiği Muratlı Caddesi düzenlemesini yüzüne gözüne bulaştırdı. Tekirdağ’ın en işlek caddelerinden birinin bu kadar uzun süre meşgul edilmesi, yapılan çalışmanın bitirilememesi, akıl alacak şey değil. Çalışmaların ne zaman biteceği belirsiz. Vatandaşlar illallah etmiş durumda. Bu zihniyet Belediyecilikten anlamıyor. İşte kanıtı: Bu proje aylardır bitirilemiyor. Vatandaşın bu noktadaki hassasiyetleri dikkate alınmıyor. Ama vatandaşlarımız müsterih olsunlar inşallah 2 yıl sonra gelip, CHP’li belediyenin Tekirdağ’a kaybettirdiği 5 yılı telafi edeceğiz.” diye konuştu.

Tekirdağ Haberleri

Okunma Sayısı : 1977
Yapılan Yorumlar
15 Aralık 2011    Halim Yaman
    Tekirdağ insanıyla doğasıyla güzel bir ilimizdir.Yıllarca yürüdüğüm muratlı caddesinin bu haline üzüldüm.Ümit edelim ilgililer kısa zamanda muratlı caddesinin düzenlemesini bitirsinler

                   

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ'I BAŞARILI BULUYORMUSUNUZ?
    ÇOK BAŞARILI
    BAŞARILI
    ORTA
    BAŞARISIZ
    ÇOK BAŞARISIZ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1261
Dün : 1547
Toplam : 2370172

Trakya Haber Gazetesi 2011

Tekirdağ web tasarım 59