Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri film sahnelerini aratmayan bir operasyon düzenledi.

tekirdağ web tasarım

çorlu, operasyon, 155, tekirdağ haber

haber
Ana Sayfa  |  Son Dakika  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Magazin  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Künye  |  İletişim

 

 

 

 

 

ÇORLU POLİSİNDEN FİLM SAHNELERİNİ ARATMAYAN OPERASYON

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri film sahnelerini aratmayan bir operasyon düzenledi. Kaçak sigara operasyonu gerçekleştiren polis ekipleri peşine düştükleri aracı bir sitenin içerisinde buldu. Araç içerisinde bulunan kaçak sigaraları apartmanın merdiven boşluğuna saklamaya çalışan şüpheliler kıskıvrak yakalandı.
Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri bir araçta kaçak sigara bulunduğu ihbarı üzerine harekete geçti. Aracın peşine düşen Kom ekiplerinin operasyonu adete film sahnelerini aratmadı. Polis ekiplerin kaçan şüpheliler sonunda yakayı ele verirken araç içerisinde bulunan kaçak sigaraları bir apartmanın merdiven boşluğuna saklamaya çalışırlarken kıskıvrak yakalandılar.
155’e Kaçak Sigara İhbarı Yapıldı
Çorlu ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan ihbarın ardından çalışma başlatan Çorlu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri şehrin çeşitli noktalarında uygulamalar gerçekleştirdiler. İstanbul’dan Çorlu’ya geleceği öğrenilen aracın plakasını ve rengini belirleyen ekipler, Çorlu girişlerinde önlemler aldılar. Resmi asayiş ekipleri de şüpheli araçlar üzerinde uygulamalar gerçekleştirdi.
Polisleri Görünce Kaçmaya Başladılar
Çorlu girişindeki polis ekipleri fark eden şüpheliler, araçla birlikte şehir merkezi istikametine geçerek kaçmaya başladılar. Polis ekipleri kaçan aracın tespit ettikleri aynı plakalı araç olması üzerine takip başlattı. Polis ekipleri ile başlayan kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Polis ekiplerinden kaçan şüpheliler Nusratiye Mahallesi’nde bir site içerisindeki otoparka girerek saklanmaya çalıştılar.
Kaçak Sigaralar Merdiven Boşluğunda Bulundu
Nusratiye Mahallesi’ni ablukaya alan çok sayıda polis ekibi tüm cadde ve sokaklarda arama çalışması başlattı. Sitelerin içerisindeki araçları tek tek inceleyen polis ekipleri, plakası bilinen aracı ve şahısları Barbaros Caddesi 3. Sokak üzerindeki bir site içerisinde kıskıvrak yakaladı. Şahısların sitede bulunan bir apartmanın merdiven boşluğuna saklamaya çalıştığı paketli haldeki kolilerde ele geçirildi.
İki Şüpheli Gözaltında
Şahısları gözaltına alan polis ekipleri apartman içerisindeki merdiven altına saklanan kolileri dışarıya çıkarttı. Kolilerin içerisinde bulunan kaçak sigaralar polis ekipleri tarafından muhafaza altına alınırken şüpheliler, İ. T. ve Ş. A.’nın da kolilerin içerisinde kaçak sigara olduğunu itiraf ettikleri öğrenildi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri ve resmi asayiş ekipleri merdiven altından çıkarttıkları kaçak sigaraları polis otosuna yükleyerek Emniyete götürdü. Şüpheliler önce doktor raporu alınmak üzere Çorlu Devlet Hastanesi’ne ardından da ifadelerine başvurulmak üzere Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüler.3 Bin Kaçak Sigara Ele Geçirildi
Merdiven altında yakalanan kaçak sigaraların yaklaşın 3 bin adet olduğu, gümrük kaçağı sigaraların İ. T. ve Ş. A. tarafından İstanbul’dan alınarak Çorlu’ya getirdikleri öğrenildi. Yakalanan kaçak sigaralarla ilgili olarak soruşturma devam ediyor.

(Trakya Haberleri)

Okunma Sayısı : 695
Yapılan Yorumlar

                   

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ'I BAŞARILI BULUYORMUSUNUZ?
    ÇOK BAŞARILI
    BAŞARILI
    ORTA
    BAŞARISIZ
    ÇOK BAŞARISIZ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 688
Dün : 1257
Toplam : 2372457

Trakya Haber Gazetesi 2011

Tekirdağ web tasarım 59