Erzak Pakerlerinin üye karşılığında dağıtılmadığını belirten İl Başkanı Kambur, erzak dağıtımında, hiç kimseyi AK Partiye üye yamak için zormaladıklarını söyledi.

tekirdağ web tasarım

ahmet kambur, chp, akp, ticaret ve sanayi odası, tekirdağ il başkanı, asvalt, muratlı caddesi, ziyaeddin akbulut, büyük şehir, çzlem yemişçi, yeni inan, cahit çelebi, kanal 59, timuçin çınar, kevser hatice çınar, hava limanı, trakya haber

haber
Ana Sayfa  |  Son Dakika  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Magazin  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Künye  |  İletişim

           

           AK Parti, düzenlediği basın toplantısında CHP'yi topa tuttu.

 

Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, son günlerde gündeme gelen AK Parti, İftar paketlerini üyelik karşığında dağıtıldığı idalarında sert bir dille eleştirdi. Erzak Pakerlerinin üye karşılığında dağıtılmadığını belirten İl Başkanı Kambur, erzak dağıtımında, hiç kimseyi AK Partiye üye yamak için zormaladıklarını söyledi. AK Parti'nin bir hayır kurumu olmadığını ifade den Kambur, sözlerini şöyle sürdürdü; "Erzak dağıtımında konusunda vatanşlarımızı partimize üye olmak için zorlamadık. Devlet kurumu ve belediye değiliz. Biz hayır kurumu değiliz. Biz Partiyiz, Bir dernek veya koperati kendi üyelerini koruyor ise bizimde kendi üyelerimizi koruma görevimiz var. Ama biz bunu böyle yapmadık. CHP, AK Partiye zarar vermek için bunu gündeme sokuyor. Keşke onlarda bizim gibi erzak dağıtsalar. Biz AK Parti İl Başkanlığı Kadın kolları ve gençik kollarımız 2 bin 500 vatandaşımıza erzak dağıttı. Ramazan ayı içinde kadın ve gençlik kolları, 30 üye kaydetti. Hiç bir zaman bunu menfaat için yapmadık. Üye gönüllük esına göre kaydedilir. O şekilde üye kayderderseniz size faydası olmaz. Onun oyunu bile alamazsınız. Biz yeni siyasete başlamış insan değiliz. Biz yardım dağaratak üye kazanacak kadar yere düşecek parti değiliz"

 

"CHP, Yardım Paketimizle uğraşmayı bıraksın, kendi ihalelerine baksın"

 

Tekirdağ Belediyesinin yaptığı ihaleler hakkında da konuşan İl Başkanı Kambur, sözlerini şöyle sürdürdü; "Asvalt ihalesinin değeri 11 milyon TL'dir. Verilen telkliflerin çoğu yüzde 1-2 lik kırımlar ile verildi. Bir Firma yüzde 30 kırımla teklif vermiş. Belediye ihaleyi ona vermemek için elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Siz bu ihalede Tekirdağ'ın ne kadar parasının gideceğiniz hesabını siz yapın. Tekirdağ CHP il ve ilçe bizim erzak paketlerine gözünü dikmiş, AK Partiyi bu erzak paketleriyle ne kadar yıpratılırız diye bunun hesabını yapıyorlar. Onlar Yarıdım pakeri ile uğraşmayı bıraksınlar bu ihallerin peşine düşsünler. Bizim AK Parti'nin döneminde belediyede temizlik ihalesi 3,8 Milyon Liraya verilmiş ve yaygara koparılmıştı. Şu anda ise 2 yıllığı 26 Milyon liraya ihale edilmiş. Tekirdağ'ın ogünkü nüfusu ise 125 bin. Bugünkü nüfusu ise 148 bin olmuş. Tekirdağ yüzde 15 büyümüş, ihale ise yüzde 400 büyümüş" Büyük Şehir Belediyesi hakkında da açıklamarda bulnan Kambur, Büyükşehir Belediyesi kapsamında beldelerin ortadan kalkacağını söyledi. Mevcut Belde belediyelerin kapanacağıını ifade eden Kambur; "Tekirdağ'ın Mülki sınırları Büyük Şehir Belediye sınırları sayılacak. Bütün beldeler kapanacak.Belde kavramı kalmayacak. İlçe olabilen olacak, olamayan mahalle olacak.Tekirdağ Belediyesine gelen pay'da 5 misli artacak" dedi.

 

"Tekirdağ Belediyesi Muratlı Caddesinde Battı"

 

Basın toplansında konuşan Tekirdağ Ak Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut'a, Tekirdağ Belediyesinin Muratlı Caddesin projesinde battığını iddia etti. Tekirdağ Belediyesinin yaptığı çalışmalar ile sınıfta kaldığını ifade eden Akbulut, sözlerini şöyle sürdürdü; "CHP, Belediyecilikte sınıfta kaldı. Tekirdağ Belediyesi Muratlı Caddesinde battı. 3 yıl önce Muratlı Caddesi başladı ama hala olan biten birşey yok. ihaller devam ediyor. Tüm kaynaklar bittimi ama ortada bir şey yok. Halkımızıdan Sivri Sinek konusunda devamlı şikayet ediyor. Belediye Sivri sinekle bile mücade edemedi. Ama biz bunu telafi edeceğiz. Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesini alacağız. Belediyeciliği burada gösterceğiz. Ben siyasette uzun vadeli düşünmem. Ziyaeddin Akbulut mu, Özlem Yemişçi mi Ahmet Kambur' mu veya başkası mı, Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olur bilemem. Önemli Olan AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesini kazanmasıdır.

"Özlem Yemişçi'den büyük jest"

 

Tekirdağ AK Parti Milletvekili Özlem Yemişçi ise konuşmasına hayatını kaybeden Yeni İnan Gazetesi İmtiyaz sahibi Cahit Çelebi ve Kanal 59 Muhabiri Timuçin Çınar'ın annesi Kevser Hatice Çınar için başsağlığı dilekleri ile konuşmasına başladı. Çorlu Hava alanına yeteri kadar rağbet görmediğini ifade eden Yemişçi" Çorlu ilçemizde güzel bir hava alanı var. Ama buradaki hava limanına malesef Trakya halkı sahip çıkmadı" dedi.

 

(Trakya Haber)

Okunma Sayısı : 679
Yapılan Yorumlar

                   

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ'I BAŞARILI BULUYORMUSUNUZ?
    ÇOK BAŞARILI
    BAŞARILI
    ORTA
    BAŞARISIZ
    ÇOK BAŞARISIZ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1037
Dün : 1149
Toplam : 2424362

Trakya Haber Gazetesi 2011

Tekirdağ web tasarım 59